.

Kapitola 1 - Míša a plánování

11. října 2007 v 9:06 | Coooolishka
V jednom malém městečku jménem Kroměříž žila kdysi jedna malá hodná holčička. Jmenovala se Michalka. Měla milující maminku a tatínka. Neměla sice žádné sourozence, ale měla kopu kamarádů, na které se mohla spolehnout. Rodina Horákových žila v útulném rodinném domečku na okraji města. Měli rozlehlou zahradu s bazénem, houpačkou a venkovním posezením. Míša tenhle dům prostě milovala!
Když jí bylo 8 let, stala se podivná věc. Byl tmavý večer, Míša ležela ve své posteli a četla si svoji oblíbenou knížku. Byla to totiž výborná čtenářka. Najednou ale uslyšela divné zvuky na zahradě. Docela se bála, ale nakonec si dodala odvahy a vykoukla z okna. To, co tehdy uviděla, ji poznamenalo na celý život. Nikdy o oné záhadné nestvůře nechtěla s nikým mluvit, takže nikdo nevěděl, jak vypadala. Její rodina a kamarádi jí ale pomáhali zapomenout.
Míša vyrostla a stala se z ní pěkná holka. Teď měla 13 let a všichni předpokládali, že začne chodit ven s klukama, začne se malovat a tak... Jenže Míša měla tak trochu i vlastnosti kluka. V pohodě vylezla na každý strom a sukně nosila zřídka. Proto to nebyla taková ta "fiflena", jak někdo takovým holkám říkával. S klukama sice ven chodila, ale úplně za jiným učelem :).
Jednou ji napadlo, že by mohla založit nějakou partu. Měla dost kamarádů a jak tak o tom přemýšlela, jevilo se jí to stále více jako super nápad. Proto se tedy rozhodla obejít všechny dobré kamarády a zeptat se jich. Měla jich kolem 15, ale nepředpokládala, že by chtěli všichni. Nejprve šla za svou nejlepší kamarádkou Nikčou. Ta samozřejmě souhlasila hned, je to přece nejlepší kámoška! "Míšo, máš už ale vymyšlený název?" ptala se Niki. "Nemám, vždyť ještě ani nevím, kolik nás bude a tak...!" odpověděla Míša. "Tak dobře, já zatím budu přemýšlet." Holky se rozloučily. Zatímco Niki usilovně přemýšlela, oběhala Míša všechny své kamarády. Nakonec jich souhlasilo jenom 5, což Míšu trochu zklamalo. "Asi si budu muset popřemýšlet o tom, kdo je opravdový kamarád." povzdechla si Miška.
Míša se vrátila za Niki, a ta jí nabídla názvy jako Správná sedma, nebo Šťastná sedmička, atd. Jenomže Míša chtěla něco originálnějšího, třeba přejatého z angličtiny. Tak si holky sedly k Niki domů na sedačku, vzaly si pití, brambůrky a přemýšlely. Zrovna když si Míša dávala do pusy další hrst brambůrků, napadl ji ten nejlepší název na světě! Mělo ji to trknout už dávno! Chtěla to okamžitě říct Niki, jenže s plnou pusou se nemluví... Proto se Míša začala dusit a co svět nechtěl, tu patlanici z pusy vyprskla. Ono by se toho tolik nestalo, kdyby to pořádně rozžvýkané sousto nepřistálo Nikčiné mamince na novém saku! "Ehm, panebože, já se vám moc omlouvám, paní Rozsypalová, já jsem nechtěla!" vykoktala ze sebe Míša. "To je dobrý, Míšo, dám to do čistírny. Nedělej si s tím hlavu." uklidnila ji paní Rozsypalová. Niki byla totiž z bohatší rodiny, takže tohle nebyl problém. "Tak dobře, ale stejně se moc omlouvám." řekla Niki. Paní Rozsypalová už jenom mávla rukou.
"Ty bláho, co to bylo, Míšo?" ptala se Niki. "Ale, jenom mě napadl ten nej název na světě a chtěla jsem ti ho říct, jenže jsem měla plnou pusu brambůrků." "Aha, tak odtud vítr vane! Ale hlavně říkej ten název, jak se budeme jmenovat?" naléhala na Míšu Niki. "Budeme Moon band, v překladu Měsíční tlupa! Protože se budeme tajně scházet v noci! Nemyslíš, že to budou šílený dobrodružství?" s nadšením vyprávěla Míša. "No tak to bude fakt super! Už se strašně těším! Vymyslela jsi to skvěle, takže předpokládám, že budeš naše vedoucí?" "Pokud si to budete přát... Proč ne?" řekla Míša. "Tak super. Kdy bude první schůzka?" ptala se Niki. "No, to ještě nevím, ale zítra je sobota, tak bychom se mohli sejít, ale poprvé za světla!" řekla Míša. "Tak domluveno! Ahoj Míšo!" loučila se ještě Niki. "Ahoj!" řekla Lenka.
A prosím vás, nekopírovat, přece jenom je to moje knížka a mám autorský práva! Psát, jak se vám knížka líbí, můžete samo do komentů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lescotka která víš,že tahle stránka je good Lescotka která víš,že tahle stránka je good | Web | 15. října 2007 v 18:44 | Reagovat

začíná to super....sem zvědavá jak to  bude pokračovta,taky píšu knížku,ale moc se mi nedaří,už se těším na nový díl..

2 annie annie | Web | 23. října 2007 v 20:23 | Reagovat

noo celkem pěkný, dívčí...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama