.

Kapitola 6 - Plánování párty

31. října 2007 v 15:17 | Coooolishka (c)
I když si to Míša neuvědomovala, měla za necelý měsíc narozeniny. To se ale nesmí nechat jen tak, že? Chce to zorganizovat pořádnou párty u sebe doma! "Míšo, jistě si uvědomuješ, že máš za chvíli narozky, tak jsem se tě jen chtěla zeptat, jestli si oslavu zorganizuješ sama?" ptala se Míšina maminka. "Jé, mami! Já jsem na to úplně zapomněla! Ale určitě něco vymyslím a pomáhat mi můžeš jenom s něčím." řekla Míša.
Míša se tedy zavřela do pokojíčku, aby měla prostor na přemýšlení. Jak tak ale přemýšlela, nic ji nenapadalo... Proto si pustila televizi, jestli tam náhodou na něco nenarazí. Naštěstí tam zrovna běžel pořad "Dům je zábava", ve kterém se zrovna dnes zaměřili na problematiku pořádání oslav a jejich uklízení :). Tam Míša načerpala tak moc nápadů, že by ty narozeniny musely trvat týden! Rozhodla se proto vybrat ty nejlepší. "Samozřejmě že tu musí být nějaká diskotéka. Už se těším na nějaký ploužák s Lukím." zasnila se Miška. "Pak nějaký hry, třeba "Sedm minut ve skříni" nebo flaška. Doufám, že se mi podaří dát dohromady Niki s Marou a Julču s Richiem, viděla jsem, jak se k sobě mají..." přemýšlela nahlas Míša. "Občerstvení mi zajistí mamka, musím ji o to požádat. A chci nějaký pěkný dort!" uvažovala. "A do prčic, my zítra píšeme písemku z matiky, kterou vůbec neumím!" vyjekla najednou.
Z narozeninových plánů už tedy nebylo nic. Míša se plně věnovala matematice a lomeným výrazům, které se právě učili. Bylo už pozdě večer, když konečně skončila s myšlenkou, že to celkem umí. Šla se tedy osprchovat, chvíli se dívala na televizi a pak šla spát.
Ráno bylo slunečné a Míšu sluneční paprsky vyhnaly z postele. Rychle se nasnídala a pádila do školy, aby Měsíční tlupě předala pozvánky na narozeninovou oslavu, které ještě včera stihla udělat. Chodili totiž všichni do stejné třídy. "Ahoj, Míšo!" pozdravili všichni. "Ahoj všichni. Mám za necelej měsíc narozky, tak jsem vás všechny chtěla pozvat na oslavu!" řekla Míša a předala všem pozvánky. "Jé, díky, přijdeme všichni moc rádi." opáčila za všechny Niki.
Zrovna zazvonilo na první hodinu, když jim Míša říkala, co všechno tam budou dělat. Byla to zrovna matika, a tak se radši klidila na místo, aby si ještě něco zopakovala. Během písemky bylo ve třídě 8.B hrobové ticho, ale najednou se třídou ozvalo strašlivé kýchnutí. "Ehm, omlouvám se." řekla Juli. Třída se zachichotala, pak ale všichni pokračovali v psaní. Julča se cítila hrozně. Sice se jí to nestalo poprvé, ale ještě nikdy nekýchla uprostřed písemky! Když zazvonilo na konec hodiny, všichni odevzdávali písemky, až na Niki, která se očividně nehýbala. "Niki, co je s tebou?" ptala se Míša a pro jistotu do Nikči šťouchla. Ukazálo se, že Niki nějak usnula. "Ehm, slečno Rozsypalová, můžete mi vysvětlit, co jste dělala v noci, když mi tady spíte v hodině matematiky?" otázala se matikářka. "No, víte, asi mě zmohla ta písemka." odpověděla Niki. Míša se div neroztrhala smíchy, protože jí přišla písemka hodně lehká.
"Hele, Niki, cos dělala, žes usnula?" zeptala se jí Míša. "Ale, to nic, já jsem jenom nemohla usnout, nic víc." řekla Niki. "Ale zpátky k té tvojí oslavě. Co tam teda budou za hry?" ptala se Niki. "No, já vám to původně chtěla říct, ale rozhodla jsem se, že se to dozvíte až na místě." pravila Míša. "Teda ty seš kámoška!" zlobila se naoko Niki. "Hele neboj, dozvíš se to v ten správný čas. Teď pojďme přežít další hodiny..." řekla Míša.
Když se Míša po úporném dni vrátila domů, vymýšlela ještě hry na oslavu. Nakonec jich vymyslela pět. Chtěla se jít pochlubit mamce, ale u té by asi neprošla "Sedm minut ve skříni", protože ta je spočívá v tomto : láhev určí dva lidi opačného pohlaví a ti se zavřou na sedm minut do skříně. Je jenom na nich, co tam budou dělat, ale většinou se tam líbají... Míša doufala, že tam skončí s Lukáškem. Bylo by to super. Musí ale napřed nějak vyklidit skříň, aby se tam vlezli ;). Ale jak tak přemýšlela, myslelo jí to stále míň a míň a najednou se ocitla v krásném snu... O kom jiném byl, než o Lukášovi?
P.S.: Je tady zase moje jedna vlastní zkušenost a to ta s tím kýchnutím, stalo se mi to stejný, co Julči v mojí knížce. A že to byl trapas!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia.sweet Mia.sweet | Web | 31. října 2007 v 18:45 | Reagovat

Sonb začala, můžeš si shánět hlasy :o))

2 Lescotka Lescotka | Web | 3. listopadu 2007 v 19:59 | Reagovat

no...tak to by se mi teda stát nechtělo ...jinak supr § promiň,že píšeu koment až teď aoslutně jsem to nenačasovala..

3 Lescotka Lescotka | Web | 3. listopadu 2007 v 20:00 | Reagovat

no...tak to by se mi teda stát nechtělo ...jinak supr § promiň,že píšeu koment až teď aboslutně jsem to nenačasovala..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama