.

Kapitola 11 - Perná neděle

28. listopadu 2007 v 15:25 | Coooolishka (c)
Ahojky! Tak jsem po dlouhé době přidávám další kapitolu mojí knížky! Doufám, že se vám bude líbit a kdyžtak hlásněte v anketce! Tak tady to je
Dnešek měl být pro Mishu den jako každý jiný, až na to, že se měla sejít s Lukím a taky se měla aspoň chvilku pokusit starat se o Leničku, kdyby to maminka někdy potřebovala.
Míša proto ráno vstala s chutí. Koukla se po Niki a Julči, ale ty ještě klidně oddechovaly. "No jo, spáči jedni!" uchechtla se Míša. Mezitím se oblékla a sešla dolů na snídani. "Teda Míši, ty necháš holky klidně spát a sama si tu budeš pěkně dávat do nosu?" divila se paní Horáková, která chovala v náručí malou Leničku. "No, já jsem je jenom nechtěla budit!" ohradila se Mischa. "Tak je prosím běž vzbudit, co by si o nás potom pomyslely..." řekla paní Horáková. "Jo, jasně, už jdu." odpověděla Míša.
Když ale došla nahoru do pokoje podívat se na holky, zjistila, že už tam dávno nejsou. Najednou uslyšela něco z koupelny. Tak se tam šla podívat. No a tam objevila jak Niki a Juli, tak taky Andynka, který se mazlil s oběma holkama. "Tak tady jste, já vás hledám po celým baráku! Máte jít na snídani, nebo vám ten úžasnej koláček vystydne!" zlobila se na oko Míša. "Cože? Mluvila jsi o koláčku?" zavětřila Niki. A nato se všechny tři s rachotem přiřítily dolů. "Teda, vy letíte jak splašený krávy!" pokáral je tatínek. "Splašený krávy?" zajíkala se Juli. Za chvilku už se totálně tlemily všechny tři...
Když se asi po deseti minutách uklidnily, začaly snídat ten nejúžasnější koláč, jaký kdy jedly. "Paní Horáková, ten koláč byl fakt výbornej!" chválila ji Niki po tom, co do sebe nacpala čtyři kousky. "Já jsem opravdu ráda, že vám chutná." začervenala se paní Horáková. "Ale teď mě omluvte, musím jít kojit."
Po vydatné snídani se holky vydaly do Míšina pokojíčku. "Teda, ta tvoje mamka je fakt třída!" řekla Juli. "Jo jo, já vím..." odvětila Míša. "Hele, neslyšíte zvonit mobil?" zeptala se Niki. "Jo, to bude můj." řekla Juli. Ukázalo se, že volala maminka. "No nic, já už musím, holky. Tak se mějte!" rozloučila se Juli. A tak Niki s Míšou zůstaly samy.
"No ty jo, nejvyšší čas jít za klukama, ne?" řekla Míša po chvíli. "Taky si myslím... Ale Juli nevypadala, že by s náma šla." dumala Niki. "No, tak to máš jednoznačně pravdu. Zkusím jí zavolat." rozhodla se Misha. A pak odešla k pevné lince.
"Tak co?" ptala se hned Niki, když Míša přišla. "Normálně mi řekla, že nepřijde kvůli nějakým problémům v rodině! Jsem z toho úplně zoufalá!" řekla Míša. "Cooooo? Problémy v rodině? To snad ne! Co to do prčic může být? Ona ti nic neřekla?" vychrlila tento vodopád otázek Niki. "Jo, problémy v rodině. Vůbec nevím, co si pod tím mám představit, protože mi za prvé nic neřekla a za druhé se jí do toho nechci montovat." řekla Misha. "No dobře, ale přece kvůli tomu nepřestane chodit na schůzky!" zlobila se Niki. "Hm, to je pravda... Musíme tomu přijít na kloub a to co nejdřív!" pravila Míša. "A do prčic! Koukej, kolik je hodin! Jestli to chceme stihnout, tak sebou musíme hodit!" nervovala se Nikča. "Jak tak nad tím přemýšlím, tak myslím, že kluci budou muset počkat. Musíme přece Julči nějak pomoct!" řekla Miška. "Jo a jak prosím tě? Vždyť problémy jejich rodičů nevyřešíme!" odsekla Niki. "Cože? Jejich rodičů? Jak víš, že její rodiče mají problémy? A jaký problémy?" divila a ptala se Misha. "No, víš, Julča mi před nedávnem říkala, že se bojí o její rodiče, že se pořád hádají a tak... Takže to prý vypadá, že se budou rozvádět... A Julča se prostě jenom bojí, u koho bude bydlet! A tím pádem neví, jestli s námi bude moct dál kamarádit a chodit ven!" vysvětlila jí Niki. "Ne, to snad ne, to je jako zlý sen! Já nechci přijít o další kamarádku!" povzdechla si Míša. "Uvidíme, jak to bude probíhat dál, Míši. Třeba to dopadne dobře. Já ji taky nechci ztratit a myslím, že nejvíc by to mrzelo Richieho. Má Juli fakt rád." řekla Niki.
Tu noc nespala Míša dobře. Pořád musela myslet na chudáka Julču, ale taky na to, že se už podruhé vykašlala na Lukího. Musí mu to pořádně vynahradit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 29. listopadu 2007 v 7:58 | Reagovat

hojkii, začala soutěž o nej design tak si sháněj hlásky:)

2 Hanka Hanka | Web | 29. listopadu 2007 v 7:58 | Reagovat

hojkii, začala soutěž o nej design tak si sháněj hlásky:))

3 Hanka Hanka | Web | 29. listopadu 2007 v 11:36 | Reagovat

a taky u mě máš diplomky za sonb

PS:vyhrála si:)

4 Hanka Hanka | Web | 29. listopadu 2007 v 11:37 | Reagovat

sry, to je fakt hrozný, blog.cz strašně blbne...i ty komentáře...

5 Lescotka Lescotka | Web | 30. listopadu 2007 v 6:54 | Reagovat

Tyyjoo...tak konečně sem si to přečetla a je to fakt dooost moooc faaakkt dobrý,,Doufám,že se Míša jak má pořád nějaké problémy nerozhádá s Lukím a potom se spolu rozejdou..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama