.

Kapitola 8 - Pád ze stromu do náruče

8. listopadu 2007 v 17:58 | Coooolishka (c)
Bylo krásné ráno, asi tak týden po opravdu vydařené oslavě u Horáků a Míša ještě pořád nemohla rozdýchat to, že je její mamka těhotná, po tolika letech, co měla Míšu... Jenže to tak prostě je a Míša je za to šťastná. Bude teď mít sice míň času na školu a kamarády, ale ráda se bude o někoho starat.
Její maminka si nechtěla nechat říct, jestli je to kluk nebo holčička. Má to zůstat utajeno do poslední chvíle. A proto celá rodina vymýšlela jména jak holčičí, tak klučičí. Nakonec se všichni shodli, že pokud to bude holčička, tak se bude jmenovat Lenka a pokud kluk, tak to bude Michal.
Míša se rozhodla sejít se ještě jednou s Měsíční tlupou, než se jim to malé narodí. Domluvila schůzku na sobotu večer, zase v jedenáct hodin. Omluvila se jí ale Juli, že bohužel nebude moct, protože jedou s rodiči na návštěvu k babičce.
Byla sobota, jedenáct hodin večer a na plácku Měsíční tlupy už stáli Míša a Lukí, kterým byla zima a tak se aspoň trochu zahřívali. Zrovna když byli v tom nejlepším, vyrušili je nově příchozí Niki a Marek. "Jé, ahoj Niki!" pozdravili ji Míša z Lukinova objetí. "Ahoj..." opětovala jí pozdrav Niki. Aby přerušila trapné ticho, které vládlo mezi těmito dvěma dvojicemi, zeptala se : "Ty jo, kde může být ten Richard?". "Tak to netuším, mě říkal ještě dneska odpoledne, že určitě přijde!" divil se Marek. "Tak na něho počkáme už na stromě. Aspoň se trochu zahřejem tím lezením." řekla Míša a nenápadně mrkla na Lukáše.
A skutečně jim bylo trochu tepleji, když se usadili na svá místa. Dokonce během 10 minut přišel i Richie s omlouvou, že rodiče šli spát nějak později a on nemohl vylízt z baráku. "Takže se můžeme dát do pozorování?" zeptala se Míša. "No jasně, ale dneska je otřesná zima, takže myslím, že tu zaprvé nic nebude a zadruhé byl rád šel domů dřív." řekl Lukí. "Neboj, zkrátíme to na minimální čas." slíbila mu Míša.
Dali se tedy do pozorování krajiny a příšerek. Niki si vzala dalekohled, jenže jak se horlivě otáčela a zkoumala, vysmekla se jí zpod větve noha a ona začala padat dolů ze stromu... Našteští hned vedle ní seděl Marek (sedl si tam schválně, aby jí mohl být na blízku...) a ten hned zasáhl. Zachytil Niki za pás, a když ji vytahoval nahoru vlepil ji pusu. Čekal, jak na to Niki zareaguje. Ta byla napřed ohromená, pak se ale ušklíbla a Markovi pusu obětovala.
"No teda! Konečně! Já jsem čekala, kdy se dáte už dohromady!" vyhekla radostí Míša. "To víš, trvalo nám to trochu dýl si uvědomit, že jsme pro sebe jako dělaní!" řekla šťastná Niki. "Hlavně že jste si to vůbec uvědomili!" pravila Míša. Ta také poznala, že z dnešního večera nic nebude a proto rozhodla, že půjdou všichni domů.
Niki s Markem šli domů společně, protože bydleli kousek od sebe. Rozloučili se dost bouřlivě :). Niki šla proto spát hodně pozdě, musela na Marečka pořád a pořád myslet. Nakonec ale usnula a zdály se jí ty nejsladší sny.
Míša se zatím procházela s Lukášem po městě a drželi se za ruce. "Lukí, co bys řekl tomu, kdybychom si příští sobotu všichni vyšli někam do cukrárny?" zeptala se Míša. "No jasně, to je dobrej nápad! Ale nevím, jestli to bez tebe tak dlouho vydržím!" řekl Lukí. "Vždyť se uvidíme ve škole, ty můj broučku!" zachichotala se Miška. "No dobře, ty moje beruško." odvětil Lukáš.
Když Míša přišla po vydařené noci domů, v ložnici rodičů se tak trochu svítilo. Přicházely odtud divné zvuky. Míša se ušklíbla. Kdyby byla menší, hrozně by jí to vadilo. Teď ale chápala všechny zamilované. Vždyť ona k nim také patřila! Byla z toho všeho tak utahaná, že hned, jak si zalezla do postele, tak usnula. Měsíc nad Kroměříží svítil po celou noc bohatou na sny...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lescotka Lescotka | Web | 9. listopadu 2007 v 17:11 | Reagovat

nádherný díl...tenhle byl takový fajně uklidnující po tom plném překvapení,jen tak dál ale nemůžu se dočkat :)

2 Lescotka Lescotka | Web | 9. listopadu 2007 v 17:12 | Reagovat

na devítku jak se to vyvrbí s Juli a Richie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama