.

Kapitola 12 - Sladce úspěšný den

9. prosince 2007 v 16:05 | Coooolishka (c)
Týden v Míšiné škole ubíhal strašně pomalu. Míša i její spolužáci už nevěděli, co z nudy dělat. Jednou dokonce vymysleli fórek pro učitelku, aby se nějak zabavili. Konečně se ale pátek začal chýlit ke konci a všichni se těšili na příjemný víkend.
Míša seděla v lavici a přemýšlela. Najednou se jí něco trefilo do ramene. Byl to lísteček od Lukího. "Ahoj Mishko. Nuda, co? Tak co podnikneme o víkendu? Chtěl bych se s tebou vidět o něco dýl než tady v té prohnilé škole! Odepiš!" četla Míša. A tak napsala : "Ahoj Lukášku! Taky bych tě chtěla vidět na hooodně moc dlouhou dobu a být s tebou! Tak co v sobotu ve 3 u naší cukrárny? Ale nevím, jak dlouho se zdržím, trápi mě ta Julča..." A hodila mu lísteček zpátky.
Lukí souhlasil a tak se Míša aspoň měla na co těšit. "Crrrrrrrrrrrrrrr!!" zazvonil zvonek. Celá 8.B se vyhrnula ven. "Míši, jdeš teď domů?" zeptala se jí Niki. "Jo, jdu, proč?" odpověděla Misha. "No, napadlo mě, ze bysme se stavily za Julčou, když nebyla ve škole..." řekla Niki. "Ok, můžeme se tam stavit, uvidíme, co se bude dít." souhlasila Míša.
Když holky přišly k Julči, tak měly takový divný pocit. Zazvonily a přišla jim otevřít uplakaná Julča. "Ježiš, Julinko, co je s tebou prosím tě?" řekla Míša. "Ahoj holky. No, jak vidíte, tak to je se mnou špatný. Naše už rozvedli a teď jim právě volali, že zítra bude soud o to, kdo si mě nechá." vysvětlovala Juli. "A-ale to je strašný, Juli! My tě nechceme ztratit!" koktala Niki. "Já vím, já vás taky ne, holky moje!" řekla Julča a všechny se objaly.
Když přišla Míša domů, musela pořád přemýšlet o Julči. Domluvila se s ní, že jakmile bude vědět výsledek soudu, tak Míši zavolá. Julča by radši chtěla zůstat u mamky, aby to měla blízko do školy a aby tady měla staré kamarády. Sice měla tatínka moc ráda, ale teď mu nějak nemohla odpustit, že si našel jinou...
Bylo krásné sobotní slunečné ráno a Míša vstávala s chutí. Strašně moc se těšila na Lukáška! Když posnídala, šla se nahoru trochu upravit, aby mohla brzo vyrazit. Pak poobědvala. Chtěla ještě zajít s Andynkem ven, a tak si vzala vodítko, a šla. Cestou potkala Richieho, který byl nějaký ustaraný. "Ahoj, Ríšo, co je s tebou?" ptala se Misha. "Ále, nedělej, že nevíš, co je s Julčou..." povzdychl si. "Aha, tak tohle. Jo, to víš, že vím a strašně mě to mrzí!" odpověděla. "to neřeš, ono se to stejně nějak vyřeší." řekl a odešel. Míša tedy taky šla, i když Andy protestoval...
Před třetí hodinou dorazila k cukrárně. Lukí už tam čekal. "Ahoj, lásko! Ty sis vyrazil nějak brzo, ne?" podivila se Miška. "Ale ne, to se ti zdá... No, i když... Už jsem se tě nemohl dočkat!" vylezlo z něj. "A-..." chtěla říct Míša, ale to už jí Lukí přivítal vydatným francouzákem. "Mmm...Teda Lukí, líbat umíš božsky!" pochválila ho. "Nekecej a pojď už do té cukošky!" vymlouval se Lukáš.
Odpoledne plynulo a Míša s Lukinem si ho náležitě užívali. Mlsali, smáli se, líbali se, … Až najednou Míša řekla : "Ty jo, Lukí, já už budu muset, je hodně pozdě!" "Aha, no to je škoda. Ale doprovodit tě můžu, ne?" zasmál se. "Ty seš! No jasně, že jo!" odpověděla.
Kráčeli snášejícím se soumrakem a všude kolem bylo božské ticho. Ale vtom začal Míši zvonit telefon. Byla to Julča! "Ahoj, Mishko moje! Tak normálně ten soud dopadl skvěle! Bez problémů řekli, že si mě nechá mamka! Budu moct i nadále být s váma!" radovala se Juli. "No to snad ne! To je skvělý!" řekla Míša a položila to. Potom dala Lukimu tu nejskvělejší a nejsladší pusu pod sluncem. Když se vymanili z dost těsného objetí, tak se na sebe jenom usmívali. Byl to snad ten nejúžasnější den v jejich životě! "Šíleně tě miluju, Miško moje malá." řekl Lukáš. "Já tebe taky, ani neíš jak!" usmála se.
Tak sladké sny, které měla Misha v noci, snad ještě nikdy neměla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lescotka Lescotka | Web | 9. prosince 2007 v 19:47 | Reagovat

Jé..nádherný díl a sem ráda,že to s Julčou dobře dopadlo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama